„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym”
– Antoine De Saint-Exupery


    O NAS

Nasze Przedszkole ma bogatą tradycję – istnieje od 1965 roku, a od 14 XI 2014 roku nosi nazwę „Tęczowy Pajacyk”.
Jest miejscem bezpiecznym, odpowiednim dla dzieci o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych, z odpowiedzialną i stale podnoszącą swoje kwalifikacje kadrą, zespołem specjalistów, takich jak: pedagog specjalny, logopeda oraz psycholog, a także pozostałych pracowników przygotowanych  do jak najlepszego wspierania pracy edukacyjnej i działań opiekuńczych wobec dzieci.

Każdego dnia staramy się, aby wszystkie dzieci czuły się tutaj ważną częścią naszej małej, przedszkolnej społeczności w której dbamy o przyjazną atmosferę. W naszym przedszkolu wspieramy dziecięce możliwości i ich harmonijny rozwój, ucząc dzieci kierowania własną aktywnością, umiejętności współpracy oraz proponując naukę przez zabawę i aktywne działanie.  Każde dziecko odnosi tutaj sukcesy na miarę swoich możliwości. Proponowane przez naszą kadrę pedagogiczną zajęcia są przede wszystkim atrakcyjne dla dzieci, gdyż uwzględniają ich indywidualne potrzeby, predyspozycje i zainteresowania. W swojej codziennej pracy stosujemy zróżnicowane metody i formy pracy. Wykorzystujemy elementy Planu Daltońskiego, opartego na czterech podstawowych filarach: dziecięcej wolności, samodzielności, współpracy i refleksji, a także czerpiemy z „Metody Dobrego Startu” wg. prof. Marty Bogdanowicz, której celem jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci.

W naszym Przedszkolu oferujemy dzieciom również ciekawe projekty i zajęcia dodatkowe, takie jak: rytmika, angielski,czy zajęcia sensoryczno-empiryczne oraz matematyczne. Inspiracją do podejmowanych działań matematycznych jest prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, twórczyni „Dziecięcej Matematyki”.

Uwrażliwiamy nasze przedszkolaki na sztukę i kulturę poprzez comiesięczne wydarzenia kulturalne w naszej placówce, takie jak koncerty muzyczne, czy teatrzyki o zróżnicowanej tematyce. Aktywnie uczestniczymy także w działalności środowiska lokalnego kształtując w dzieciach przywiązanie do regionu i radość z bycia częścią swoistej wspólnoty. Bierzemy udział w licznych konkursach organizowanych przez placówki oświatowe na terenie Woli lub przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Naszym atutem  zdecydowanie jest przestronny ogród przedszkolny pełen zieleni, z wydzielonymi strefami zabaw, gdzie nie tylko dzieci mają wiele możliwości do swobodnej zabawy. Jest on także idealnym miejscem do wspólnych spotkań z rodzicami, pikników integracyjnych czy organizacji innych, ciekawych wydarzeń.
Ogromną zaletą naszej placówki jest także własna kuchnia, w której codziennie przygotowywane są smaczne, pełnowartościowe posiłki dla dzieci.

Przedszkole nr 238
"Tęczowy Pajacyk"

01-121 Warszawa
ul. Monte Cassino 5

Skip to content