Klub Młodego Odkrywcy

 

„Powiedz mi, a zapomnę, 
pokaż – a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!” – Konfucjusz

 

W naszym przedszkolu działa Klub Młodego Odkrywcy,  w którym  pod opieką nauczyciela przedszkolaki
z najmłodszych grup mogą przeprowadzać eksperymenty i obserwacje
z różnych dziedzin nauki.

KMO jest programem koordynowanym przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Opiekunem Klubu w naszym Przedszkolu jest p.Monika Maciejczak

Celem działalności klubu jest:

  • Zaciekawienie dzieci otaczającym światem,
  • Zrozumienie praw rządzących w przyrodzie,
  • Rozbudzanie ciekawości i dziecięcych pasji,
  • Rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów i samodzielnego myślenia,
  • Budowanie własnej wartości i poczucia bezpieczeństwa.

Dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje przede wszystkim ich naturalna ciekawość świata, otoczenia i zjawisk w nim zachodzących oraz chęć eksperymentowania i samodzielnego doświadczania. Najlepszym sposobem na zaspokojenie ciekawości dziecka są aktywizujące je zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę do wielokierunkowego rozwoju dziecka, a także dają dziecku okazję do odkrywania, samodzielnego sprawdzania i zgłębiania fascynujących zjawisk i procesów. Są one pomocą w kształtowaniu umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego oraz przyczyniają się do wzmacniania dziecięcych procesów myślowych.

 

Przedszkole nr 238
"Tęczowy Pajacyk"

01-121 Warszawa
ul. Monte Cassino 5

Skip to content